- -- -- -

Vampire Academy Blood Sisters aneb Kolik toho dokáže prozradit trailer

9. září 2013 v 13:37 | Lucka |  ~ Movies & Books ~
Rose a Dimitrij... Příběh jedné zakázané lásky okořeněné špetkou zabíjení a bojování, dochucené pevným přátelstvím a nepřízní osudu. Tak by se dala série Vampýrská Akademie shrnout do jedné věty. Ano, jako správná dvanáctiletá velká holka jsem si to přečetla i já. Po nějakém čase jsem zjistila, že se bude filmovat, po dalším čase, že se skutečně filmuje a po dalších pár měsících přišlo na milé YouTube tohle:
Když jsem se na to podívala, v hlavě mi zněla jedna jediná otázka: To jsem tu knížku nepochopila já, nebo tvůrci? Tak mě to pobouřilo, že jsem si vylezla na půdu a zpod vrsty prachu jsem vytáhla svůj výtisk Vampýrské Akademie. Někde jsem viděla komentář, který reagoval na kritiku: "Podle minuty nemůžeš soudit film." Já říkám že můžu. Proberu se tu vteřinou po vteřině, abych vám dokázala, že tenhle film se ke knížce nemá v plánu ani zdaleka přiblížit. (Spoilery)


Hned v první scéně kráčí Rose vedle Lissy a Natalie na nějaké párty. Jediný večírek, kterého se Rose zůčastnila byl ten, kde zlomila Mie nos. A tam přišla Rose s Masonem, protože s Lissou byla rozhádaná kvůli tomu, že prozradila její tajemství o sebepožkozování. Lissa se držela královských, jako byli Aaron a Camilla.

Pak se tam chce Lissa políbit s nějakým klukem, který je zřejmě Christian. Ale na tom veřírku se nebavila ani s ním, protože zrovna "chodila" s Aaronem Drozdovem, který měl bronzové vlasy.

Pak nastane cenění zubů. Ehm. Really? Are you f*cking serious? Morojové, kteří z dlouhé chvíle ukazují své tesáky... Asi jsem vážně četla jinou sérii než tvůrci.

To, že po kousnutí nemá Rose vyditelné na krku nic, OK, třeba je to z jiného úhlu. Ale stejně... Žádná krev, žádný kousanec? Jinak - Liss, co ten úsměv? Co ty tesáky? Netvrdila o tobě náhodou Rose v knížce, že je schováváš?

Pak mám taky trochu problém s herečkou Lissy. Má australský přízvuk, ale to nás bolet nijak nemusí. Ale byla popisována krásná jako anděl. A Lucy Fry se mi tak nepřipadá.

Pak je tu "úžasný" proslov, který všechny zvedne ze židlí. "Krev je rodina, krev je bolest, krev je smrt." Jo, to má fakt hloubku. A není ta holka, co to říká, náhodou Lissa? Proč by to sakra říkala? A co to držení za ruku s královnou? Vždyť ta ji přece urazila přede všemi svým proslovem o zklamání rodu Dragomirů.

Taky nechápu scénu, kdy holka sedí pod stolem, na němž leží kluk a na něho se drápe jiná holka. Rose se ale neocitla ani na stole, ani pod stolem... V takové situaci. :D

Pak tři kluci bez trička na zeď píšou něco, co má zřejmě být "if you stay", druhý řádek nerozeznám. To by odpovídalo výhrůžnému vzkazu na papírku u mrtvého zvířete v Lissině posteli, to že to tvůrci chtějí zveličit a napsat na stěnu, ok, to beru, ale tři polonahý kluci, kteří s tím vůbec nesouvisí?

Pak konečně přichází první scéna, která má smysl - Rose a Dimitrij trénují. Sice trénovali vevnitř, až na běhání koleček, ale OK, beru dokud dávají.
Pozor, pozor! Přichází další scéna, která má smysl. Rose a Dimitrij se líbají.

Pak přichází řada zvláštních scén. Postava letící na auto, Dimitrij kráčející potemnělou ulicí, Rose dělající krutopřísnou otočku a zabíjející někoho kůlem... Nic takového se v knize nestalo.

Pár scén, které mají smysl: Lissa s Christianem, Rose odhozená Natalií na stěnu, souboj strážců a strážců v chatce. Dobrý, to jsem se uklidnila. Už jsem si začínala myslet, že se dívám na trailer k jinému filmu.

Ale pak do toho museli zamíchat další nesmyslné scény. Lissa sledující vrtrulník, vybuch motorky, Rose zabíjející někoho kůlem (děcka, ona ho držela poprvé v ruce až v Mrazivém polibku), holka v nemocnici sápající se na doktora... Ne, vážně. Co to je za holku? To je Rose?

Takže abych to shrnula, je jasné, že film se knižní předlohy nebude moc držet. Což je škoda, protože ta předloha je dobrá. Trochu mě mrzí to zvěličování a přebytek akce. Vždyť to je jen roztomilý příběh o lásce mezi učitelem a jeho žačkou a někde na pozadí se ještě k tomu vyskytne pár nemrvých upírů, však to znáte.
Ten trailer má asi minutu dvacet vteřin. Když vynecháme půl minuty textů, log apod., zbývá nám stále padesát vteřin ukázek z filmu. Dimitrij, jedna ze třech hlavních postav série, se tam ochomítne na necelé dvě vteřiny. Proč? To na něj se všichni těší nejvíc, to on se má stát dalším idolem dívčích srdcí. Jistě, třeba to je jakýsi strategický marketingový tah, že si ho nechají na později, ale když by měl ten film být z velké části o něm, mohli by ho tam alespoň úkázat ve scéně, která neproblikne rychleji, než ji stačíte zaregistrovat.

Pokud je si někdo jistý, že to bude nejlepší film století, neberu mu to. Možná se mýlím. Možná další trailer odhalí úplně jinou stránku toho snímku. Ale na základě téhle minuty a půl se dá vyvodit pouze jediný závěr - film nebude předloze věrný, bude přehnaně akční a spíš než rozvíjením křehkého a romantického vztahu mezi Rose a Dimitrijem se bude zabývat ceněním zubů a zabíjením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fantomas Fantomas | 9. září 2013 v 13:42 | Reagovat

MucQ

2 Šiška Šiška | 9. září 2013 v 13:51 | Reagovat

Je to super článek :))*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama